OHSAS 18001 zaručuje nejvyšší bezpečnost a optimální ochranu zdraví zaměstnanců HOBAS

Ve společnosti HOBAS Group dodržujeme mezinárodní normu OHSAS 18001 (Occupation Health and Safety Assessment Series - Bezpečnost a ochrana zdraví), která definuje organizaci a strukturu bezpečnosti a systému řízení ochrany zdraví při práci. OHSAS 18001 poskytuje komplexní systém s cílem zlepšit plánování, realizaci a monitorování zákonem požadovaných opatření bezpečnosti práce a udržitelným způsobem snížit rizika nehody. V kombinaci s ISO 9001 a 14001, OHSAS 18001 představuje pro HOBAS rozsáhlý a standardizovaný systém pro správu v oblastech bezpečnosti, kvality a vztahu k životního prostředí.

V rámci certifikace OHSAS 18001 jsou potenciální bezpečnostní rizika systematicky identifikována a minimalizována. Mimo jiné má každý HOBAS výrobní závod vytvořen manuál, provádí analýzu rizik a jmenuje správce bezpečnosti.

Na začátku roku 2013 byl HOBAS Německo certifikován k OHSAS 18001 TÜV SÜD. V červenci téhož roku obdrželi výrobní závody HOBAS v Rumunsku a Polsku také tuto certifikaci. Ostatní výrobní závody budou následovat. "Je pro nás důležité, aby se zabránilo nehodám a mohli jsme nabídnout našim zaměstnancům náležitou ochranu zdraví," říká Victor Vladimirov, expert pro otázky energetiky, životního prostředí a bezpečnosti HOBAS Group. "Jako mezinárodní společnost je naší povinností splnit vysoké průmyslové standardy. Díky certifikaci OHSAS 18001 jsme schopni poskytnout našim zákazníkům ještě lepší služby. "

Chcete-li vědět více o bezpečnosti, energetice a otázkách životního prostředí uvnitř HOBAS, podívejte se zde: HOBAS PipeLine Issue 1/2013.